12168920_1129284940439034_179476804_o

Wiosna Młodych 2016

Tegoroczne wiosenne spotkanie młodych odbywać się będzie w poetyce Studia Teatralnego „Próby”. Zamkowy dwudziestolatek zaprasza na niekonwencjonalne spektakle, filmy, wystawy i zdarzenia parateatralne. Zaprezentujemy twory najnowsze, zdarzenia sprzed lat, zdjęcia archiwalne, plakaty ponadczasowe, muzykę eksperymentalną i awangardowe kostiumy. Zaprosimy Próbowiczów, którzy występują na profesjonalnych scenach, tworzą scenografię, reżyserują przedstawienia i filmy, realizują audycje radiowe, prowadzą własne trupy artystyczne, organizują festiwale i przeglądy sztuki, piszą, recenzują, bawią się Teatrem i w Teatr. Zaprosimy przyjaciół, którzy dzielą się z nami swoim talentem. Spotkamy ludzi niebanalnych, ciekawych świata, z pasją oddających się tworzeniu, wymyślaniu, interpretowaniu, przewracaniu schematów, przywracaniu sensów –marzycieli, poetów, migrantów wyobraźni. Przyjrzymy się ich energii, odkryjemy aktywność, posmakujemy entuzjazm, pokrzepimy się temperamentem. Zmienność nastrojów i wielość zaskoczeń uczyni 5 młodowiosennych dni czasem niecodziennej przygody ze sztuką”.

 

WYSTAWY
15.03.-4.04.
EKSPLORACJE / Hol Wielki
Wystawa uczestników Pracowni Fotografii CK ZAMEK

30.03.-3.04.
KARTKA Z TERMINARZA / Hol Wielki
Wystawa Karoliny Szymkowiak na dwudziestolecie Studia Teatralnego PRÓBY

30.03.-3.04.
STUDYJNIE – ANIMACYJNIE / przed Sceną Nową
Filmy studentów Katedry Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

30.03.
IMPRESJE /
Pracownia Ubioru Unikatowego w Katedrze Ubioru na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Opieka artystyczna: dr hab. Sławomira Chorążyczewska, prof. ndzw. UAP, dr Elżbieta Cios as.
godz. 17 Sala pod Zegarem

 

 

SPEKTAKLE
30.03. (środa)
POŻĄDANIE SCHWYTANE ZA OGON  utwór Pabla Picassa w tłumaczeniu M. Bibrowskiego
Studio Teatralne PRÓBY
reżyseria – Bogdan Żyłkowski, scenografia – Agnieszka Gierach, muzyka – Joanna Waluszko
godz. 18.00 Scena Nowa

KUBUŚ CZYLI ULEGŁOŚĆ na podstawie sztuki Eugene`a Ionesco
Zespół PRZY OKAZJI z LO w Tarnowie Podgórnym
reżyseria – Grażyna Smolibocka, scenografia i kostiumy – Agnieszka Gierach, muzyka – Jarosław Krawczyk
godz. 19.00 Sala pod Zegarem

GYUBAL WAHAZAR na podstawie sztuki Stanisława Ignacego Witkiewicza ‒ PREMIERA
Studio Teatralne PRÓBY
scenografia – Agnieszka Gierach, reżyseria – Bogdan Żyłkowski, muzyka – Joanna Waluszko
godz. 20.00 Sala Wielka

 

31.03. (czwartek)
SERDECZNY STARY CZŁOWIEK
Studio Teatralne PRÓBY
scenografia – Agnieszka Gierach, reżyseria – Bogdan Żyłkowski, muzyka – Joanna Waluszko
godz. 17.00 Sala Wielka

Z TEKSTÓW NA NIC na podstawie sztuki Samuela Becketta
Studio Teatralne PRÓBY
scenografia – Karolina Szymkowiak, opieka artystyczna – Bogdan Żyłkowski
godz. 18.00 Sala pod Zegarem

I TAK W KOŁO
Grupa teatralna A TO MY z ZSO nr 4 w Poznaniu
scenariusz – zespół i Hanna Szeląg, reżyseria – Hanna Szeląg
godz. 18.30 Scena Nowa

SZCZEP PIASTOWY wg sztuki Grzegorza Babicza
Studio Teatralne PRÓBY
reżyseria – Grzegorz Babicz, scenografia – Agnieszka Gierach, opieka artystyczna – Bogdan Żyłkowski
godz. 19.15 Sala pod Zegarem

PALOMA NEGRA – CZARNY GOŁĄB
Piosenki z Meksyku w układzie i wykonaniu Martyny Karpowicz
scenografia – Tomasz Rolniak
godz. 20.30 Sala Audiowizualna

SPOWIEDŹ MASOCHISTY na podstawie sztuki Romana Sikory, w przekładzie Małgorzaty Sikorskiej- Miszczuk i Elżbiety Zimnej
Studio Teatralne „Próby”
reżyseria – Bogdan Żyłkowski, scenografia i kostiumy – Agnieszka Gierach, muzyka i wykonanie – Maciej Kędziora (perkusja) i Marcel Gawinecki (gitara)
godz. 21.30 Sala Wielka

 

 

1.04. (piątek)
SZLAFROK HOLS I DOKTOR MŁOTSON NA TROPIE
Grupa NAPAD z PSPiG nr 1w Biedrusku
reżyseria – Agata Knak, scenariusz – Amelia Janaszczyk
godz. 12.45 Scena Nowa

DWADZIEŚCIA LAT A MOŻE MNIEJ, czyli co piszczy w PRÓBACH
Studio Teatralne PRÓBY
reżyseria – Bogdan Żyłkowski, scenografia – Agnieszka Gierach, kierownictwo muzyczne – Tomasz Mazur
godz. 17.00 Sala pod Zegarem

STRIPTEASE na podstawie sztuki Sławomira Mrożka
Studio Teatralne PRÓBY
reżyseria – Bogdan Żyłkowski
godz. 18.15 Sala pod Zegarem

ONY na podstawie sztuki Marty Guśniowskiej
Teatr TU z LO w Czarnkowie
scenografia, scenariusz, reżyseria – Artur Geremek, muzyka – Agata Wala, Urszula Małecka, Olga Grześko
g. 19.00 Sala Audiowizualna

ŚWIĘTOSZEK na podstawie sztuki Moliera w tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego
Grupa Teatralna COŚ I COŚTAM Teatru Na Poddaszu z LO Zespołu Szkół im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach
adaptacja i reżyseria – Zofia Bryłka, opieka artystyczna – Artur Szych (Teatr Wierzbak Plus)
godz. 19.45 Sala pod Zegarem

NA PEŁNYM MORZU na podstawie sztuki Sławomira Mrożka
Studio Teatralne PRÓBY
reżyseria – Bogdan Żyłkowski
godz. 20 45 Hol II piętra i piwnica zamkowa

INTRYGA na podstawie sztuki Erica-Emmanuela Schmitta ‒ PREMIERA
Studio Teatralne PRÓBY
reżyseria – Bogdan Żyłkowski, scenografia – Agnieszka Gierach, muzyka – Joanna Waluszko
godz. 21.15 Sala pod Zegarem

 

2.04. (sobota)
MATKA JOANNA OD ANIOŁÓW na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza
Studio Teatralne PRÓBY
adaptacja i reżyseria ‒ Bogdan Żyłkowski, scenografia, kostiumy – Agnieszka Gierach, muzyka – Joanna Waluszko
godz. 17.00 Sala Wielka

ZAMKNIĘTA KLASA na podstawie sztuki Krystyny Chołoniewskiej
Grupa IMPERATYW TEATRALNY Domu Kultury Włochy w Warszawie
adaptacja i reżyseria – Izabela Stafecka, Sebastian Stafecki
godz. 18.15 Sala pod Zegarem

NIEDŹWIEDŹ na podstawie sztuki Antoniego Czechowa
Studio Teatralne PRÓBY
reżyseria – Joanna Kiersztejn, scenografia – Sylwia Nowak
godz. 19.15 Scena Nowa

KARMEN w choreografii Ewy Sobiak
Teatr Tańca FLEKS STEP z Gminnego Ośrodka Kultury Sokół w Czerwonaku
godz. 20.00 Sala Wielka

IWONA KSIĘŻNICZKA BURGUNDA na podstawie sztuki Witolda Gombrowicza
Studio Teatralne PRÓBY
reżyseria – Bogdan Żyłkowski, współpraca – Irena Lipczyńska, Tomasz Mazur, scenografia i kostiumy – Agnieszka Gierach, muzyka – Mateusz Fabiszak
godz. 21.00 Sala Wielka

JAZZOWO I OSOBLIWOŚCIOWO, czyli niekonwencjonalny mityng artystyczny z próbną dwudziestką w tle według pomysłu Pawła Wódczyńskiego
Studio Teatralne PRÓBY
godz. 22.15 Sala pod Zegarem

 

3.04. (niedziela)
SŁOŃ TRĄBIBOMBI ‒ Teatr ATOFRI
Scenariusz i reżyseria, opracowanie muzyczne ‒ Beata Bąblińska, Monika Kabacińska, scenografia i kostiumy ‒ Sylwia Nowak
godz. 12.00 Scena Nowa / bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie zamkowej

MNISZKA na podstawie „Monologu o martwej mniszce” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego
SKANSEN TEATRALNY z GOK SOKÓŁ w Czerwonaku
reżyseria – Anna Rozmianiec
godz. 16.00 Sala Pod Zegarem

SAMOOBSŁUGA na podstawie sztuki Harolda Pintera w przekładzie Adama Tarna
Spektakl powstał w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie pod opieką artystyczną Piotra Cieplaka.
reżyseria Julia Szmyt-Krych, scenografia ‒ Aleksandra Badurska, Magda Sawicka, preparacja dźwięku ‒ Bartek Olszewski
godz. 17.00 Scena Nowa

TRZEJ MUSZKIETEROWIE na podstawie powieści Alexandra Dumasa
Koprodukcja TEATRU ALATYR I KLICA PRODUCTIONS
scenograf procesualny ‒ Adam Karol Drozdowski, reżyseria ‒ Jakub Kasprzak, muzyka ‒ Paweł Klica
godz. 18.00 Sala Pod Zegarem

CZYSTE STOPY autorstwa Moniki Mąki
Grupa Teatralna PRÓBOWNIA z Chodzieskiego Domu Kultury
reżyseria – zespół
godz. 19.00 Scena Nowa

CODZIENNO‒NIECODZIENNI – wielopokoleniowy mix mody, dźwięku, filmu i teatru
Pracownia Ubioru Unikatowego w Katedrze Ubioru na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego
w Poznani, grupa artystyczna LABORATORIUM ZMYSŁÓW, Studio Teatralne PRÓBY, Teatr POMIĘDZY z CKiBP w Suchym Lesie, grupa teatralna WWW.DOŚWIADCZALNIA, scenografia i kostiumy ‒ Elżbieta Cios, Agnieszka Gierach, Sylwia Nowak, Sławomira Chorążyczewska, muzyka – Joanna Waluszko, współpraca ‒ Grzegorz Babicz, Katarzyna Ksenicz, Paweł Wódczyński, Poznańska Fundacja Artystyczna, scenariusz i reżyseria – Bogdan Żyłkowski
godz. 19.45 Sala Wielka

Categories: Repertuar/Aktualności