DSC_0474

Początek sezonu 2015/2016

Po wakacyjnej przerwie, znów ruszamy na scenę.

Na początek, żeby się przypomnieć, przedstawić tym, co jeszcze nie znają, przywitać z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. W tym roku świętujemy, bo nasza obecność w na poznańskich scenach to już pełne dwadzieścia lat. Więc nie dość, że jesteśmy już pełnoletni, to jeszcze na dodatek okrąglutcy.

Zostańcie z nami, jeżeli nadal macie ochotę BAWIĆ SIĘ z nami w teatr. Razem zgłębiać tajemnicę człowieka, rozwiązywać supły komunikacyjne, przełamywać utarte przyzwyczajenia. Znów będziemy chcieli zaskoczyć, zszokować, znów będziemy chcieli się bawić.

Nasza scena to nie tylko poważna gra aktorów, to przede wszystkim warsztat, który pozwala zajrzeć w głąb siebie i Ciebie Kochany Widzu! Witaj ponownie! Cieszymy się, że znów nas odwiedzasz!

 

 

25 września, godz. 19.05 Sala Pod Zegarem

DWADZIEŚCIA LAT A MOŻE MNIEJ czyli co piszczy w PRÓBACH

reżyseria: Bogdan Żyłkowski

kierownictwo muzyczne: Tomasz Mazur

scenografia: Stowarzyszenie Balkon Kulturalny

Z okazji dwudziestolecia aktywności „Prób” proponujemy wizytę w muzycznej przestrzeni teatru. Na początek nowego sezonu śpiewanki, potańcówki, przygrywanki i inne dźwiękowe łamańce z lat 1996-2015. Będzie przebojowo, poetycznie, nostalgicznie i surrealistycznie. Wystąpią znani i nieznani- solo, w duetach, chórach i kwartetach. Zapewnimy zabawę od kulisy do kulisy. Zapraszamy.

 

26 września, godz. 19.05, Sala Pod Zegarem

MATKA JOANNA OD ANIOŁÓW na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza

scenariusz: na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza Matka Joanna od Aniołów

adaptacja i reżyseria: Bogdan Żyłkowski

scenografia/kostiumy: Stowarzyszenie BALKON KULTURALNY

muzyka: Joanna Waluszko

występują: Grzegorz Babicz, Beata Bąbka, Aleksandra Galant, Tadeusz Garczarek, Justyna Machaj, Jaśmina Markiewicz, Piotr Pasek, Klaudia Pietrzak, Oskar Pozorski, Agnieszka Sabak, Paweł Wódczyński, Adrianna Liwara, Dorota Zakowicz, Julia Sosnowska, Magdalena Kujawska, Natalia Kostić, Szymon Ratajczak

 

Metafizyczna dysputa o demonie, opętaniu, przeznaczeniu i nieuchronnej karze. Gdzieś w okolice błot smoleńskich zawitał Szatan. Zrywał zakonne habity, przekrzywiał uświęcone modlitwą kornety, prowokował, kusił, bałamucił, deprawował, wodził na manowce. Był w głowie, sercu, myślach i uczynkach. Byli też Egzorcyści –wielcy, pyszni, rozmodleni i bezwzględni. Msze, procesje, modlitwy, odpusty, nawoływania do opamiętania nie przyniosły psychicznego wyzwolenia. Ksiądz Garniec zginął w ogniu, ksiądz Suryn ginie w miłości- Matka Joanna od Aniołów rozkochuje młodego Księdza -wbrew swojej i jego woli. Spotkania, rozmowy, próby rozumienia niezrozumiałych wyroków tworzą kanwę mistycznej opowieści o Bogu, Szatanie, Przeznaczeniu i Miłości.

Categories: Repertuar/Aktualności