gospodyni_Waluszka

Gospodyni

Koncert Muzyki Własnej Roboty

występują:  Aśka Waluszko – słowo i głos, klawisze elektryczne, Marek Kajdrys – perkusja, Łukasz Gronowski – e-bas, Tomek Mazur – trąbka, klawisz, Sebastian Gliński – e-gitara, skrzypce.

 

Opis:

Kochana Asiu! (choć wolę mówić do Ciebie Waluszko)

Ech Ty Waluszko!

Dziękuję, ja – Tobie, za wzruszenia. Byłaś prawdziwą Gospodynią swojego recitalu. Ale Ty przecież jesteś znakomitą gospodynią w swoim rodzinnym gronie. I przecież wiesz jak bardzo lubię ogrzać się przy Twoim ognisku domowym, jak bardzo lubię patrzeć na Twój ogień, który niszczy lecz promieniuje radością i nadzieją.

Ech Ty Waluszko!

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego ile osób Ciebie kocha, a są to różnego rodzaju miłości. Bo jest ta sceniczna – ta fankowa, w której spełniają się Twoi wielbiciele. I z pewnością do nich zaliczyć trzeba muzyków Twojej grającej grupy –wszyscy czterej grają pięknie – w czasie koncertu rozmawiają muzycznie z Tobą i między sobą. Wspaniali przyjaciele, z którymi podróżujesz rzeką swojego koncertu. Waluszko kochana!

I też przecież wiem, że prawda o nas samych na scenie jest najważniejsza. Ona trafia do serc widzów i słuchaczy. Jesteś odważna, bo proponujesz nam intymną opowieść o tym jak kochasz, kogo kochasz i co to stwarza w Twoim sercu i Twojej duszy.

Ech Ty Waluszko!

W tym „koncercie własnej roboty” chcemy Ciebie słuchać, jak to w piosence „Gospodyni” śpiewasz o swoim nowym powołaniu. I po kolei „Marionetka”, „Ziemniaczarka”, „List do listu” czy też „ Brzydkie kaczątko” proponujesz nam obejrzeć Twój świat – świat zakochanej kobiety z całym błogosławieństwem i bagażem doświadczeń, jak miłość Twoja może sprawić, że jesteś szczęśliwa czy też nie, jak potrafisz w sekundę postarzeć się o wiele, wiele lat, bo on Cię zranił. „Kostiumy kąpielowe”, „Zakochana”, „Efekt jojowy” – to wyraźny obraz kobiety i matki, która dojrzewa i rozkwita na pociechą nam i światu.

Jeszcze raz dziękuję! Przyjaciel

 

efekt jojowy

 

 

Categories: Archiwalne