baaaaaaaaaa

Bakchanalia

scenariusz: Ewa Skwara

reżyseria: Bogdan Żyłkowski

scenografia i kostiumy: Stowarzyszenie Balkon Kulturalny

muzyka: Piotr Wiza

opracowanie muzyczne: BENNCART

kierownictwo muzyczne: Tomasz Mazur

choreografia: Joanna Gronek

występują: Agata Królikowska, Zuzanna Domagała, Bartosz Figaj, Aleksandra Galant, Jan Gruszka, Oskar Pozorski, Wit Korytowski, Natalia Kostić, Adrianna Liwara, Magdalena Kujawska, Maria Molewska, Klaudia Pietrzak, Łukasz Wolff, Dorota Zakowicz.

Opis:

Komedia z piosenkami – o tolerancji, miłościach niezwyczajnych i przewrotnym autorze tekstu. Dzieje się wtedy, tu i teraz.

Występują:

KWINTUS – obywatel rzymski, wiek-1/2 wieku

JULIA – jego córka, dziewica – podobno (?)

LESBIA – młoda rozwódka, urocza – wiadomo – jak to rozwódka

ŻONA – nie wiadomo po co, ale jest (niestety)

SODOM-niewolnik – sodomita (jakby mu nie wystarczało, że już jest niewolnikiem)

EUNUCH – niewolnik , ale za to jaki!!!

CHÓR NIEWOLNIC – wszystkie młode, ładne i ponętne. (Może , a nawet powinno być wśród nich kilku niewolników – dla zachowania gatunku, oczywiście)
„Życie jest komedią, tragifarsą też, czasem płaczesz, to znów śmiejesz się do łez, A musical tu posłużył jako wzór, tak przyjemnie przecież obśmiać w moll i w dur.”

EWA SKWARA

Recenzje:

„Dziękuję za zaproszenie na „Bakchanalia”. Gratuluję całej ekipie STP na czele z p. Bogdanem Żyłkowskim za całokształt tego spektaklu. Byłam miło zaskoczona lekkością tej komedii, prostotą scenografii i kostiumów. Podobał mi się też dobór aktorów do poszczególnych ról. Każdy sprawiał wrażenie, że dobrze odnalazł się w granej postaci.
Tematyka sztuki pokazała, że miłość jest najważniejsza w życiu. Każdy człowiek jej szuka. Czasem niektórzy lokują swoje uczucia w sposób zaskakujący. Sztuka lekko ironizowała o zoofilii, transwestytyzmie, homoseksualizmie…Jednak wniosek końcowy zachęca wszystkich do tolerancji, aby każdy mógł żyć, jak chce. Ja powiedziałabym, że każdy człowiek bez względu na to kim jest i jak żyje zasługuje na szacunek.” Podpisano Fanka S.M.

 Wideo:

 

Archiwalne zdjęcia z pierwszej premiery spektaklu w STP:

 

Categories: Archiwalne